wtorek, 22 grudnia 2015

Wiedza w zakresie produktów bankowych

Oczywiście, ludzie w dzisiejszym świecie nie posiadają specjalistycznej wiedzy we wszystkich możliwych dziedzinach, ponieważ jest to po prostu niemożliwe. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto wiedzieć jak najwięcej, ponieważ wtedy jesteśmy po prostu wartościowymi ludźmi, którzy potrafią wymienić z każdym człowiekiem kilka zdań na zróżnicowane tematy.


Ponadto, warto orientować się w zagadnieniach praktycznych, które jednoznacznie mogą nam się przydać w codziennym życiu, ułatwiając pewne kwestie. Weźmy dla przykładu współczesną bankowość, z której korzysta coraz więcej osób. Szacuje się, że ponad 80% społeczeństwa posiada co najmniej jeden produkt bankowy. Może to być konto osobiste, kredyt gotówkowy bądź też coraz popularniejsza lokata. Nie da się ukryć, że wiedza dotycząca tych zagadnień nie jest wymagana na podstawowych etapach nauki, a szkoda ponieważ korzystanie z tego rodzaju usług bankowych przynosi człowiekowi liczne korzyści.


Dlaczego nie powinniśmy trzymać pieniędzy w zaciszu domowym?


Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, pieniądze nieustannie tracą na swojej wartości z powodu istniejącej inflacji, której poziom oscyluje w granicach kilku procent. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że 100 zł na początku roku nie jest tyle samo warte w grudniu tego samego roku. Lokaty bankowe dają nam zysk w postaci odsetek niwelujący fatalne skutki istnienia inflacji. Ponadto, gotówka trzymana w domu nie jest bezpieczna, ponieważ w każdej chwili może się zniszczyć, paść łupem złodzieja czy też spłonąć w trakcie nawet niewielkiego pożaru.

Nie warto ryzykować, wystarczy zajrzeć w aktualny ranking lokat dostępny na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę lokaty. Nie kosztuje to nic, a daje wiele wymiernych korzyści, które zostały wymienione w tym tekście. Pamiętajmy, że oprocentowanie lokat jest niewątpliwie ważnym parametrem, ale nie powinniśmy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na tą kwestię, ponieważ istotne są również dodatkowe koszty czy też warunki założenia lokaty.

1 komentarz:

  1. Przechowywanie pieniędzy w domowej skarpecie jest nieefektywnym sposobem oszczędzania. Czynniki rządzące światem finansowym, jak choćby inflacja są niebezpieczne dla domowych oszczędności. Warto zastanowić się nad różnymi produktami bankowymi.

    OdpowiedzUsuń