wtorek, 22 grudnia 2015

Czym kierować się podczas wyboru kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy w niektórych sytuacjach bywa jedynym sposobem na sfinansowanie zakupu wymarzonego auta. Jest on bardziej opłacalny od pożyczki gotówkowej, bo dzięki niemu możemy pozyskać większa kwotę z bardziej atrakcyjnym oprocentowaniem. Jak znaleźć najtańsze kredyty samochodowe?
Zwróć uwagę na oprocentowanie

Wysokość oprocentowania kredytu samochodowego zależy od kilku czynników. Atrakcyjność oferty zależy m. in. od tego, czy składamy wniosek o dofinansowanie zakupu auta nowego, czy też używanego. W tym drugim przypadku na oprocentowanie wpływać będzie wiek upatrzonego auta – im starszy pojazd, tym wyższe oprocentowanie. Również okres kredytowania wpływa na to jak korzystna będzie oferta zaproponowana przez bank. Jeśli zyskać chcemy więcej czasu na spłatę długu, musimy pamiętać, że kredyty samochodowe w tym przypadku będą oprocentowane wyżej. Najbardziej korzystne warunki kredytowe otrzymają osoby kupujące nowe auto z salonu, albo maksymalnie 2-3 letnie.

Inne koszty

Oczywiście na koszt kredytu wpływają również inne czynniki. Należy do nich np. prowizja naliczana przez bank. Warto jednak postarać się wynegocjować bardziej korzystne warunki. Niektóre instytucje klientom, którzy prowadzą u nich rachunek osobisty czy w inny sposób związali się z danym bankiem (np. zaciągnęli inne zobowiązanie) proponują obniżoną prowizję. Ponadto na wysokość kredytu wpływ ma również wysokość wkładu własnego. Najbardziej korzystna oferta proponowana jest osobom, które mogą z własnej kieszeni pokryć większą część ceny samochodu.

Przemyśl decyzję

Kupno samochodu nie polega wyłącznie na wybraniu modelu i złożeniu wniosku kredytowego. Jeśli marzymy o nowym samochodzie, ale nie mamy odpowiednich oszczędności na ten cel, możemy udać się do banku. Ze względu na to, że w różnych instytucjach znajdziemy zróżnicowane oferty, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie tej najlepszej. Pomocny może być ranking kredytów samochodowych porównujący najważniejsze parametry pożyczki z uwzględnieniem czasu kredytowania, wieku samochodu jego ceny, a także prowizji banku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz