czwartek, 3 grudnia 2015

Kredyt mieszkaniowy – dlaczego taki popularny?

Własne miejsce na ziemi – chyba każdy człowiek zaczyna prędzej czy później odczuwać potrzebę, by je posiadać. Dopóki jesteśmy młodzi, uczymy się zbyt mocno tego nie odczuwamy. Mieszamy w wynajmowanych pokojach, w akademikach i całkowicie nam to odpowiada. 


W ten sposób poznajemy mnóstwo ludzi, mamy bogate życie towarzyskie, wiele się wokół nas zmienia. Jednak z czasem zaczynamy tęsknić za spokojem. Marzymy o tym, by po pracy zaszyć się w ciszy i odpocząć od wszystkich i wszystkiego, zrelaksować. Marzymy o własnym domu lub mieszkaniu. Jednak skąd wziąć na to środki? Jedynym pomysłem, jaki nam przychodzi do głowy, jest kredyt hipoteczny.

Co zamiast kredytu?


Jakie inne możliwości mamy? Niewiele. Moglibyśmy spróbować zaoszczędzić odpowiednią ilość pieniędzy – jednak jeśli to przeliczymy, to szybko dojdziemy do wniosku, że zajęłoby nam to niestety całą masę czasu. W takim tempie kupilibyśmy sobie mieszkanie może na emeryturze. Tymczasem kredyt mieszkaniowy, jeżeli się postaramy, dostaniemy w ciągu zaledwie kilku tygodni. Inną opcją jest wyjazd zagranicę i próba zarobienia odpowiedniej ilości środków. Wiele osób tę możliwość wybiera. Ale ona również ma sporo wad. Nie każdy przecież ma ochotę oddalać się od rodziny, bliskich, opuszczać ich. Dlatego też kredyt hipoteczny wciąż jest jedną z najpopularniejszych opcji.

Czasem jesteśmy przerażeni samą perspektywą zaciągnięcia go. Wydaje nam się, że nawet najlepszy kredyt hipoteczny to wręcz wyrok. W końcu jest to zobowiązanie na wiele, wiele lat, które będziemy spłacać naprawdę mnóstwo czasu, w trakcie którego sporo się może wydarzyć. Możemy przecież zachorować, stracić pracę, a raty mimo to i tak trzeba będzie spłacać. Dlatego wybierzmy kredyt mieszkaniowy rozważnie. Nie godźmy się na zbyt wysokie raty, zamiast tego lepiej rozłóżmy dług na większą ilość lat. Warto pomyśleć także o specjalnym ubezpieczeniu. Wówczas gdyby wydarzyło się coś złego, ubezpieczyciel przejmie na jakiś czas obowiązek regulowania spłat. Kredyt mieszkaniowy to nic przyjemnego, ale jeśli podejdziemy do niego rozsądnie, uda nam się z tego wybrnąć - w wyborze najlepszego kredytu hipotecznego pomoże nam ranking na portalu polskabankowosc.com.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz