czwartek, 5 listopada 2015

Czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca?

Niezwykle często przytrafia się sytuacja, że bywamy zaskakiwani przez jakieś nieplanowane wcześniej wydatki. Niejednokrotnie też najzwyczajniej nie jesteśmy w posiadaniu żadnych konkretnych oszczędności, które moglibyśmy wydać na zakup nowego samochodu czy choćby remont. W każdej z tych sytuacji jednak posiadamy sposobność otrzymania kredytu, który w dzisiejszych czasach jest oferowany przez wszystkie banki.


Choć sporo ludzi nadal nie obdarza tych instytucji finansowych zaufaniem to jednak bywa to często najlepsze rozwiązanie. Należy jedynie pamiętać by pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie oddać. Zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt powinniśmy obliczyć ile będziemy w stanie w każdym miesiącu przeznaczyć z naszych dochodów na spłatę raty kredytu. W taki sposób unikniemy jakichkolwiek niemiłych konsekwencji niespłacania długów.

Niezwykle dobrym pomysłem bywa z całą pewnością kredyt gotówkowy, który jest zwykle łatwo otrzymać. Banki wszelkiego typu niezwykle szeroko reklamują swoje oferty w tymże zakresie, bo wiedzą doskonale w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Suma pieniędzy, jaką dany bank zechce nam pożyczyć zależy przede wszystkim od tego jaka jest nasza zdolność kredytowa. Ta z kolei jest wynikiem naszych dochodów netto oraz tego czy posiadamy jakieś inne długi.

Takiego rodzaju procedura badania naszej zdolności kredytowej zwykle jest niezwykle prosta oraz szybka. Także decyzja odnośnie tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w niedługim czasie od momentu wnioskowania o taki kredyt. Natomiast pieniądze znajdują się na naszym koncie niemalże od razu. W przypadku znacznej części kredytów nie jest wymagane jakiekolwiek zabezpieczenie, oprócz rzecz jasna tych w których konieczne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

Jeżeli tylko wypełnimy wszystkie warunki to mamy możliwość starania się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkowo bardzo charakterystyczne bywa to, iż kredyty gotówkowe udostępniane są na dość krótkie okresy czasu. Zwykle okres taki nie wykracza poza dwa lata, choć zdarzają się pożyczki na parę miesięcy albo kilka lat. Na dodatek warto zaznaczyć, iż takiego rodzaju kredyt możemy dostać na każdy cel. Rzecz jasna tak proste otrzymanie pieniędzy i to niejednokrotnie bez jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada swoje wady. W tymże wypadku jest to zapewne bardzo wysokie oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W dużej części przypadków jest to nawet około 20 procent w skali roku. Wiele ludzi podejmuje jednakże decyzję o takim wydatku dostrzegając w tym więcej plusów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz