czwartek, 5 listopada 2015

Porównaj najlepsze lokaty banków!

Porównanie ofert wielu banków, czyli w rzeczywistości porównanie lokat, powinno być pierwszym krokiem, który wykonasz w celu wyboru konkretnej lokaty, na której zdeponujesz swoje pieniądze. Nawet jeśli kuszące wydają ci się reklamy oglądane w telewizji wiedz, że nie prezentują one pełnych warunków ani, tym bardziej, pełnych ofert. Za korzystnym oprocentowaniem mogą kryć się niedogodne warunki kapitalizacji odsetek bądź też konieczność zdeponowania w banku kwoty, której nie posiadasz. Tak więc przy wyborze lokat w żadnym wypadku nie możesz kierować się kuszącymi promocjami. Pod uwagę musisz wziąć realne warunki oferowane przez banki.

Kwota lokaty bankowej


Pierwszym ważnym warunkiem, jaki musisz spełnić w większości banków, jest posiadanie wymaganej przez nie kwoty pieniędzy, kwoty, którą należy zdeponować, by można było liczyć na korzystne oprocentowanie. Kwoty te są bardzo różne i banki kształtują je zupełnie dowolnie, ale nadrzędna zasada jest następująca: im wyższa kwota lokaty – tym większe potencjalne zyski, bo tym większe jest oprocentowanie.
Jeśli nie dysponujesz wymaganą ilością pieniędzy, nie próbuj brać pożyczki, by uzupełnić potencjalny niedobór. Takie postępowanie zdecydowanie się nie opłaci, bo oprocentowanie kredytów znacząco przewyższa oprocentowanie lokat.

Termin lokaty bankowej


Nawet jeśli posiadasz wymaganą kwotę pieniędzy sprawdź jeszcze, jak długo musisz utrzymywać lokatę, by na niej zarobić. Może okazać się, że pozornie korzystna lokata jest lokatą długoterminową z jednorazową kapitalizacją odsetek (na dzień zakończenia lokaty). Jeśli zdecydujesz się na wybór tego rodzaju produktu bankowego i zerwiesz lokatę przed terminem nie stracisz co prawda kapitału, ale nic nie zarobisz, bo twoje odsetki przepadną. Decydując się na lokaty długoterminowe wybieraj raczej takie produkty, które mają miesięczne lub kwartalne kapitalizacje. W tej sytuacji, nawet w razie zerwania lokaty, nie stracisz wszystkich odsetek, bo przepadną jedynie te, które jeszcze nie zostały skapitalizowane.

Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie wybór najkorzystniejszej lokaty? Nawet jeśli przemawiają do ciebie reklamy i upewniłeś się / upewniłaś się co do tego, że spełniasz wymagania reklamującego się banku wiedz, że możesz znaleźć i korzystniejsze oferty. Dlatego dokonaj porównania lokat lub sprawdź ranking lokat z tej grupy depozytów, które cię najbardziej interesują. Takie rankingi są ogólnodostępne, jeden z nich znajdziesz na polskabankowosc.com.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz