piątek, 3 kwietnia 2015

Jak skutecznie starać się o kredyt bankowy?

W dzisiejszych czasach każdy może marudzić na brak stosownej ilości pieniędzy we własnym portfelu. Wydatki w zasadzie nigdy się nie kończą, tymczasem oszczędności niestety tak. Sporo ludzi wcześniej lub później musi więc stanąć przed dylematem dotyczącym zaciągnięcia kredytu w banku na jakiś poważniejszy cel. W większości przypadków będzie to między innymi zakup mieszkania, czy też samochodu.


W takich sytuacjach kredyt gotówkowy zdaje się godnym odnotowania pomysłem na pozyskanie potrzebnej gotówki, którą będzie można wydać na jakikolwiek cel. Okazuje się jednak, iż nie zawsze otrzymanie pożyczki w banku jest takie łatwe, jak to się mogło wcześniej wydawać. W szczególności wchodząc do banku trzeba pamiętać, iż niekoniecznie otrzyma się dokładnie taką kwotę, jaka jest dla nas potrzebna. Bank musi naturalnie przeanalizować wydolność pieniężną kredytobiorcy i na takiej podstawie może zaproponować maksymalną kwotę kredytu. Poza tym kredyty gotówkowe są także zależne od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia.

Teoretycznie rzecz ujmując, im wyższe zarobki, tym na większą kwotę zapożyczenia można liczyć. Niemniej w większości przypadków osoby udające się po kredyt bankowy nie mają zbyt wysokich zarobków, stąd też bank może im zaproponować mniejsze sumy, ale za to z dłuższym okresem spłaty. Z jednej strony jest to dobre wyjście, bowiem kredytobiorca wychodzi z potrzebnymi pieniędzmi z banku, z drugiej jednakże wysokość odsetek będzie znacznie większa, co też od razu przekłada się na wyższe koszta pożyczki. Przed zaciągnięciem któregokolwiek kredytu dobrze również pamiętać o tym, że należy przedtem dokładnie przemyśleć wszystkie parametry oferty.

Tylko takie postępowanie będzie kapitalnym rozwiązaniem na znalezienie dla siebie faktycznie korzystnego kredytu, na dogodnych zasadach. Prócz tego przeanalizować trzeba także takie kwestie jak to, w jakiego rodzaju ratach mamy zamiar uzyskać zapożyczenie. Dostępne są bowiem raty równe oraz malejące. Przeważnie pożyczkobiorcy decydują się na raty równe, ponieważ stała wysokość miesięcznej raty pozwala na łatwiejsze spłacanie. Jednak nie zawsze przekłada się to na mniejsze koszta kredytu, dlatego zaleca się, żeby dokładnie przeanalizować obydwa rodzaje rat na spotkaniu z doradcą bankowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz