wtorek, 14 kwietnia 2015

Porównywanie lokat w blogosferze

Każda teoria inwestycyjna zakłada dywersyfikację portfela. Tradycyjnie dużą część zebranych środków powinno się zainwestować w coś maksymalnie pewnego. Za taki produkt finansowy naturalnie uważa się lokaty. Kiedy przychodzi czas konkretnego wyboru, nie jest łatwo go dokonać, gdyż w zasadzie z każdego medium bije w nas agresywna reklama. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest zwrócenie się bezpośrednio do ludzi, którzy mają taki sam problem jak my. Tutaj z pomocą przychodzą nam media społecznościowe w swych różnych wymiarach i postaciach. A zatem grupa na facebooku czy blogosfera, gdzie znajdziemy lepsze porównanie lokat.


Społecznościowe rozwiązywanie problemów


Czy słyszałeś o efekcie synergii? Wyobraź sobie, że trzech kolegów próbuje przesunąć szafę z jednego miejsca pokoju na drugie. Najpierw każdy próbuje pojedynczo, następnie wszyscy jednocześnie. Jakie działanie przyniesie lepszy efekt? Oczywiście współdziałanie. Ta zasada przekłada się także na banki i ich produkty. Bank jest potężną instytucją finansową w porównaniu do Ciebie, ale gdy naprzeciw niemu stanie tysiąc Kowalskich, wtedy siły się mniej więcej równoważą. Jeżeli tysiąc Kowalskich dostrzeże wady określonego produktu pewnej firmy i napisze o tym, to tysiąc kolejnych osób zostanie ostrzeżonych. Perfekcyjnie mechanizm ten sprawdza się przy tworzeniu oddolnego rankingu lokat.

Nie tylko facebook


Poszukując konkretnych opinii o produktach bankowych z pewnością warto zajrzeć na facebooka. W przypadku lokaty ranking kwiecień 2015 unikaj grup zamkniętych, gdyż nie chodzi o wyznaczanie trendów zmian na giełdzie przez kilku guru, ale właśnie o produkt, który jest powszechny. A zatem czym bardziej liczna jest grupa, w ramach, której prowadzona jest dyskusja, tym lepiej. Nie warto jednak ograniczać się tylko do jednego medium społecznościowego. Spróbuj wyszukać jakiś serwis ala facebook, ale wyspecjalizowany w finansach (podobnie jak np. last. fm specjalizuje się w muzyce). Nic nie przebije jednak blogosfery. Ta ostania składa się z blogów z oryginalnymi wpisami oraz komentarzy. Ważnym narzędziem pozwalającym śledzić wybrane przez nas blogi jest także RSS oraz agregatory blogowe.

Po prostu załóż blog


Warto włączyć się w blogosferę i stać się jej aktywnym uczestnikiem. Tak naprawdę jest to jedyna metoda na to żeby nie przeoczyć jakiejś istotnej informacji. Zresztą warto wnieść coś od siebie dla innych, wówczas obraz danego produktu staje się zawsze pełniejszy. Wyobraź sobie, że napiszesz na temat określonej lokaty coś, czego nie napisał ktoś inny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz