czwartek, 5 września 2013

Produkty bankowe - warto sprawdzać szczegóły promocji?

Produkty bankowe, to oferty, które istnieją w sferze naszego życia już od dawna. Czasami zainteresowanie produktami bankowymi jest wymuszone stanem wyższej konieczności, jak to ma miejsce w przypadku kredytów czy pożyczek lub innych produktów. Czasami decydujemy się na określony produkt bankowy dla własnej wygody, jak to ma miejsce w przypadku takich ofert jak konta bankowe czy konta oszczędnościowe z możliwością zarabiania na ulokowanych środkach pieniężnych. Bez względu na to jaki produkt bankowy leży w obrębie naszych zainteresowań, bardzo często zwracamy uwagę na oferty promocyjne. Działanie jak najbardziej słuszne i wytłumaczalne, promocja bowiem przyciąga uwagę klientów. Jednak trzeba pamiętać o tym, że promocyjne nie zawsze znaczy lepsze i nie zawsze jest tańsze.

Produkty bankowe


Polskie banki, tak jak banki działające w innych krajach to nic innego jak instytucje nastawione na zysk. Promocje w przypadku produktów bankowych to magnes, który ma za zadanie przyciągnąć zainteresowanie klienta, nie oznacza to jednak, że dla banku ma powodować straty. Promocyjne produkty bankowe mają więc zarabiać tak samo jak te oferowane bez szumnej bez promocji, a przy okazji cechować się warunkami, które spotkają się z zainteresowaniem klientów. Między innymi dlatego wiele ofert promocyjnych okazuje się często mniej korzystnych niż może się wydawać a złe cechy oferowanych produktów są najczęściej pomijane. Istnieją, ale niewiele się o nich wspomina.

Każdy, kto interesował się szczegółami ofert promocyjnych, często odkrywał wiele ciekawostek:

  • promocyjne oprocentowanie lokat obowiązywało krótko, lub dotyczyło tylko sum ponad wysokie kwoty, a oprocentowanie kwot niższych było po prostu niewielkie
  • promocyjne oprocentowanie kredytu było związane z wysokimi opłatami innego typu, co powodowało, że kredyt stawał się mniej korzystny
  • produkt bankowy o minimalnych kosztach, okazywał się produktem kosztownym z innych powodów.
Decydując się na promocyjne produkty bankowe, warto więc spojrzeć przede wszystkim w warunki promocji i umowę związaną z danym produktem bankowym. Uważna analiza jest jak najbardziej konieczna. Należy pamiętać, że zgodnie z prawem, folder mówiący o promocji nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego. Liczy się tylko to, co znajduje się w umowie produktu i dokumentach z nią powiązanych. Dla własnego interesu warto mieć tego pełną świadomość.

1 komentarz:

  1. Oczywiście,zgadzam się,że trzeba dokładnie czytać umowy,przy okazji uważać,żeby nam się sytuacja rodzinna nie zmieniła,bo będzie nieciekawie.

    Warto też najpierw poczytać w necie o różnych formach kredytów:
    chwilowkionlinepozyczki.pl

    OdpowiedzUsuń