czwartek, 25 lutego 2016

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego

Coraz częściej zdarza się, że Polacy decydują się na zaciągnięcie większej liczby kredytów, a potem zaczynają mieć problemy z ich spłatą. Kiedy taka sytuacja zaczyna się przeciągać i grozi wszczęciem poważniejszego procesu windykacyjnego warto zastanowić się nad dokonaniem konsolidacji kredytów.

Polega ona na połączeniu spłacanych przez nas kredytów w jeden najtańszy kredyt konsolidacyjny, spłacany w równych ratach przez określony okres czasu. Wydaje się to bardzo praktycznym rozwiązaniem, jeżeli jesteśmy pewni, że posiadamy w miarę stabilną sytuację finansową i będziemy w stanie spłacić taki kredyt w mniejszych niż dotychczas ratach.

Zasady przyznawania kredytu konsolidacyjnego

Oprócz ogólnych zasad, obowiązujących w procedurze przyznawania kredytów, kredyt konsolidacyjny jest przyznawany na mocy odrębnych przepisów. Wiadomą rzeczą jest, że taki kredyt przyznawany jest osobom, które już spotkały się z problemami finansowymi i posiadają w związku z tym nie najlepszą historię kredytową. Dlatego każdy wniosek o przyznanie kredytu konsolidacyjnego jest rozpatrywany indywidualnie i bardzo wnikliwie. Indywidualnie określany jest każdy plan spłaty takiego kredytu i wysokość jego rat.

Wysokość rat i okres spłaty kredytu konsolidacyjnego


Wysokość rat kredytu konsolidacyjnego jest w oczywisty sposób uzależniona od stanu zadłużenia klienta banku i dochodów, jakimi dysponuje w czasie bieżącym, chociaż trzeba się liczyć z faktem, że taki kredyt może być spłacany przez kilka lat, niezależnie od zmian zachodzących w sytuacji finansowej.

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego wskutek ustalenia niższej raty i dokonania konsolidacji kredytów wydłuża się w czasie w porównaniu z pierwotnymi okresami spłaty poszczególnych kredytów. Dlatego bardzo ważne jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat kredytów konsolidacyjnych od doradcy finansowego, pomocny może okazać się także niezależny ranking kredytów konsolidacyjnych. Znajdziemy w nim porównanie kredytów konsolidacyjnych dostępnych na rynku bankowym, potencjalną wysokość rat kredytu i okresu jego spłaty oraz szczegółowe zasady dotyczące kredytu konsolidacyjnego obowiązujące w ocenianym banku. Na tej podstawie będziemy mogli wybrać najlepszy dla siebie kredyt konsolidacyjny, dopasowany do sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

1 komentarz:

  1. Obligacje obligacjami ale jakie macie opinie dotyczące złota? Kilka lat temu była to najlepsza inwestycja a aktualnie niestety nie mam żadnych trwałych danych. Może firma z pożyczkami pozabankowymi?

    OdpowiedzUsuń