wtorek, 6 października 2015

Lokaty online - uwaga na szczególne warunki ich zakładania

Lokaty bankowe to doskonały sposób na rozpoczęcie oszczędzania pieniędzy i przy okazji osiągnięcia dodatkowych korzyści w postaci odsetek. Założenie lokaty jest obecnie bardzo proste, gdyż coraz więcej banków umożliwia dokonanie tego przez Internet. Dodatkowo żeby zachęcić klientów do korzystania z takiej formy lokowania pieniędzy, depozyty online są zazwyczaj lepiej oprocentowane niż ich tradycyjne odpowiedniki. Jednak żeby nie było tak idealnie, od klientów zainteresowanych otwarciem lokaty internetowej często wymaga się spełnienia dodatkowych warunków.

Nie każdą lokatę tak łatwo otworzyć

Jeśli kogoś zainteresowała reklama banku, w której prezentowana jest najlepsza lokata internetowa na rynku, to szybko może się rozczarować po przeczytaniu warunków jej zakładania. Jak się okazuje banki tylko z pozoru są hojne, gdyż często żeby cieszyć się z korzystnie oprocentowanego depozytu trzeba spełnić dodatkowe wymagania. Najczęstszymi obwarowaniami przy zakładaniu takich lokat są:

  • Konieczność założenia w tym samym banku konta osobistego, na które będzie wpływać co miesiąc wynagrodzenie lub będzie na nim utrzymywane saldo o określonej wysokości,
  • Ograniczenia kwotowe lokat (te najlepiej oprocentowane zazwyczaj nie mogą dotyczyć kwot powyżej 10 000 zł),
  • Kierowanie oferty wyłącznie do nowych klientów.

Powyższe warunki nie zawsze muszą być przeszkodą w skorzystaniu z oferty. Warto jednak dokładnie przeanalizować swoją sytuację i ocenić, czy np. założenie kolejnego rachunku osobistego ma sens. Choć wiele z tych kont to tzw. konta bez opłat, okazują się być często darmowymi tylko przy aktywnym z nich korzystaniu.

Jak znaleźć korzystną lokatę?

Trudno określić, który bank oferuje najlepsze lokaty, gdyż oferty dość dynamicznie się zmieniają. Ponadto z pozoru atrakcyjna lokata, po zapoznaniu się z jej szczegółowymi warunkami okazuje się już nie do końca tak korzystna. W natłoku reklam i promocji można się pogubić, dlatego dużo lepiej jest zdecydować się na porównanie lokat przy wykorzystaniu takiej porównywarki lokat. To proste narzędzie dostępne jest za darmo w Internecie i pozwala na szybkie poznanie aktualnie najlepszych ofert. Oczywiście warto skorzystać z rankingu, który prezentuje zawsze aktualne, rzetelne i obszerne informacje na temat produktów bankowych. Najlepszy jest taki ranking lokat, który prezentuje nie tylko ich oprocentowanie, lecz również okresy, na jakie można je otworzyć, limity kwotowe, szczególne warunki otwarcia lokaty (jeśli takie są) i wreszcie umożliwia szybkie otwarcie wybranej lokaty poprzez link przenoszący na stronę banku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz