wtorek, 18 sierpnia 2015

Czy kredyt konsolidacyjny jest atrakcyjny?

Trudno jest dziś znaleźć w Polsce osobę, która nie ma zaciągniętego jakiegoś kredytu. Jedni z nas biorą go po to, aby wyprawić dziecku komunie, inni, aby wyjechać na wakacje, a jeszcze inni, aby nabyć do domu niezbędne wyposażenie lub też meble. Niezależnie od tego, na co zaciągnęliśmy taki kredyt, musimy go spłacić i co do tego nie ma rzecz jasna żadnych wątpliwości.


Problem jednak pojawia się wtedy, kiedy nie mamy pieniędzy, aby spłacić takie zobowiązania. Dziś z takim zadłużeniem zmaga się coraz więcej Polaków. Wówczas wielu z nas się poddaje i nie szuka rozwiązania takiej sytuacji, co jest oczywiście błędem. Jeśli ty także zmagasz się z takim problem i chcesz spłacić swoje zobowiązania, możesz zaciągnąć na nie kolejny kredyt. Mowa tu o pożyczkach, jakimi są kredyty konsolidacyjne. W Polsce nadal niewielu o ich wiemy, choć musimy dodać, że zainteresowanie nimi rośnie i wszystko wskazuje na to, że dalej tak będzie. W zasadzie jest to całkiem zrozumiałe, bo jest to jedyny kredyt, który pozwoli nam wykaraskać się z tarapatów finansowych. Jak w związku z tym działa taka pożyczka?

Więcej niższych rat

W zasadzie moglibyśmy powiedzieć, że taka jak ta konsolidacja kredytów to nic innego, jak połączenie wszystkich naszych kredytów w jeden z niższą ratą. W związku z tym chyba każdemu z nas takie rozwiązanie będzie odpowiadało i rzecz jasna nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemniej jednak konsolidacja kredytów nie jest wcale wielką promocją.

Oczywiście, jeśli chodzi o spłatę kredytów, z których regularna płatnością mamy problem, to jest to jak najlepsze rozwiązanie. Jednakże musimy powiedzieć, że ten kredyt konsolidacyjny także jest oprocentowany i w sumie wyniesie nas więcej aniżeli wszystkie niespłacone dotąd zobowiązania. To jednak wydaje się oczywiste. Mimo wszystko takie kredyty konsolidacyjne warto pobierać, bo miesięcznie płacimy tutaj niższe raty, co na pewno jest dla nas najważniejsze. Dzięki temu zachowanie płynności finansowej jest o wiele łatwiejsze, a my nie popadamy w kolejne długi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz