wtorek, 2 czerwca 2015

Oferty lokat w obcych walutach

Wraz z otwarciem się na podróżowanie po całym świecie i otwarciem granic wewnętrznych Unii Europejskiej coraz więcej osób zarabia w innej walucie niż polskie złote. Ich dochody są w Euro, USD, GBP a nawet bardziej egzotycznych walutach. Dokładniej takich, jakie obowiązują w krajach, do których emigrowali. 


Z resztą pojechali, aby zarabiać więcej i pomnażać swoje środki finansowe. Muszą mieć jednak do tego okazję. A w tym skutecznie pomogą lokaty bankowe. Produkty gwarantujące pełny zwrot kapitału i jednocześnie dodatkowy zysk. O potrzebach klientów wiedzą bankierzy, którzy oferują im produkty takich, jakich potrzebują a zatem walutowe lokaty terminowe.

Jakie lokaty są najbardziej popularne?


Spośród wielu lokat bankowych w walucie obcej należy w pierwszej kolejności wyróżnić lokaty w Euro, USD oraz GBP. A zatem w walutach, które są najbardziej popularne nie tylko w naszym kraju ale również i na świecie. Przejmują one bowiem większość środków finansowych jakie zarabiają poszczególni ludzie. A ich czas trwania nie odbiega od standardowych lokat bankowych. Mieści się więc w przedziale od kwartału do nawet dwóch lat. Ich oprocentowanie jest również ciekawe. Albowiem nie rzadko podobne do lokat bankowych w złotówkach. A trzeba przecież pamiętać, że kilka procent dla lokat w złotówkach to nie to samo co kilka procent dla lokaty walutowej. Wtedy bowiem przełożenie na zyski jest znacznie większe.

Lokaty w specyficznych walutach

Co jakiś czas w niektórych bankach a w niektórych nawet cyklicznie dostępne są lokaty bankowe w specyficznych walutach. Udostępnia się więc lokaty czerwiec 2015 w koronach norweskich, jenach japońskich czy też dolarach kanadyjskich lub frankach szwajcarskich. Wszystko w zależności od tego na co aktualnie jest popyt na rynku. Gdzie oczywiście im on większy tym również oprocentowanie lokat większe. Klienci chcą bowiem dobrze zainwestować swoje pieniądze a banki przyciągnąć ich do siebie. A bez dobrego oprocentowania nie byłoby to możliwe. Trzeba bowiem pamiętać, że na walutowych lokatach bankowych zarabiają również banki, które nie muszą realizować przewalutowania aby inwestować np. na azjatyckich giełdach. Posiadają bowiem już walutę, w której owe inwestycje się odbywają a co za tym idzie koszty takich operacji są dla nich znacznie mniejsze a zyskami znacznie chętniej dzielą się z klientami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz