poniedziałek, 25 stycznia 2016

W czym lokaty są lepsze od funduszy?

Sposób, w jaki przechowywać posiadane pieniądze to temat, który dla wielu osób stanowi dosyć duży problem. Trzymanie ich w domu, tak bardzo popularne jeszcze nie do niedawna, posiada cały szereg wad.


Po pierwsze, jeżeli będziemy posiadać zgromadzone środki w domu, w formie gotówkowej, dość znacząco wzrasta ryzyko ich kradzieży. Po drugie, przechowując pieniądze w domu tracimy potencjalne zyski, które mogłyby stać się naszymi z tytułu umieszczenia funduszy na lokatach. Z powyższych przyczyn lokata bankowa wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które wolałyby uniknąć trzymania pieniędzy w domu, a nie chcą inwestować na inne sposoby.

Lokaty - ranking lokat bankowych to aktualnie jedne z najbardziej popularnych produktów, jakie można znaleźć w ofercie różnych banków. Dzieje się tak po części dlatego, iż z zakładaniem i posiadaniem lokaty bankowej nie jest powiązany żaden rodzaj ryzyka. Oprocentowanie lokat zazwyczaj co prawda nie zbyt wysokie, ale rekompensatę stanowi fakt, iż praktycznie nie jest możliwa sytuacja, w której powierzone bankowi środki mogłyby ulec utracie. Ryzyko takie istnieje w przypadku innych popularnych produktów bankowych - mianowicie funduszy inwestycyjnych.

Dość często zdarza się sytuacja, w jakiej klienci banków – zwłaszcza osoby starsze, które nie zawsze zwracają uwagę na detale zawarte w podpisywanych przez siebie umowach - są zaskoczeni faktem, iż ilość środków wypłaconych z funduszu inwestycyjnego jest mniejsza od wysokości wpłaty. Oczywiście strata taka nie jest sytuacją typową, ale jeżeli komuś zależy na uniknięciu ryzyka, korzystniejszym rozwiązaniem będą niewątpliwie właśnie lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz