środa, 6 maja 2015

Jak oszczędzać i zarabiać na tym?

Oszczędzanie to dzisiaj, w czasach, w których króluje niezwykle kłopotliwy kryzys ekonomiczny, faktycznie trudne zadanie. Inwestycje są związane z dużym ryzykiem, z kolei konta oszczędnościowe w bankach nie zawsze oferują wielkość stopy procentowej, jaka by satysfakcjonowała klientów. Wyjściem okazują się być lokaty bankowe. Dzisiaj jest to najbardziej popularny sposób na oszczędzanie. Czym w takim razie są owe lokaty?Jest to pewna umowa, którą petent zawiera z wybranym bankiem. Umowa opiewa na podaną sumę, jaką wpłaca się na depozyt i zobowiązuje do niepodejmowania jej w określonym w umowie okresie. Po jego wypełnieniu bank wypłaca sumę razem z zarobionymi odsetkami. Kiedy mimo umowy z bankiem wypłaci się pieniądze z lokaty, traci się odsetki, dlatego większość osób, poza szczególnymi sytuacjami, stara się dotrzymywać określonego terminu. W momencie, kiedy wpłaca się większą sumę, większe jest także oprocentowanie lokat.

Banki proponują dzisiaj kilka interesujących lokat. Jedną z nich jest lokata terminowa, nadzwyczaj dobry wybór dla tych osób, jakie zarządzają stosunkowo niską sumą. Lokatę tę zakłada się na określony termin i wzięcie środków przed jego upływem skutkuje utratą odsetek. W przypadku lokaty rentierskiej jest nieco inaczej, co miesiąc albo co trzy miesiące, odsetki, które są naliczone od danej sumy wypłacane są na konto. Ta opcja jest znakomita dla osób niecierpliwych. Lokata progresywna dopuszcza dopłacanie określonych sum do funduszy, które już są na lokacie. Razem z nimi powiększa się też wysokość oprocentowania. Lokata dynamiczna zakłada zwiększanie się oprocentowania wraz z mijaniem okresu, na jaki była założona. Jej istotną zaletą jest fakt, że środki można wypłacić w każdym momencie bez utraty odsetek. Dostaje się odsetki, które zostały naliczone w czasie działania lokaty.

Planując zdecydować się na możliwie najlepszą lokatę dobrze jest porównać ranking lokat, który łatwo można odszukać w sieci. To, co sprawia, że lokaty są tak powszechne są ich bardzo duże plusy: spore oprocentowanie i bezpieczeństwo oszczędzania. Dziś najlepsze lokaty są dosłownie oblegane. To świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy w dobie kryzysu. Warto jest z tego skorzystać, gdyż to gwarantowany zysk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz