środa, 18 lutego 2015

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne oceniane są głównie pod względem kosztowym. Sztandarowym parametrem każdego kredytu jest jego oprocentowanie. Podawane jest ono w skali rocznej. Najbardziej istotny jest jednak łączny koszt kredytu. W celu jego obliczenia nie wystarczy znajomość samego oprocentowania długu. Konieczna jest wiedza o wszystkich opłatach związanych z danym kredytem. Pod uwagę należy wziąć prowizje pobierane przez banki, różnego rodzaju opłaty manipulacyjne oraz inne jednorazowe koszty. Doliczyć należy także ubezpieczenia kredytu. Wśród innych parametrów można wymienić termin płatności raty oraz długość okresy kredytowania.


Ocena atrakcyjności kredytów konsolidacyjnych

Oceniając atrakcyjność ofert kredytów konsolidacyjnych należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze należy dysponować łącznym kosztem kredytu. Warunkiem koniecznym opłacalności konsolidacji kredytów jest to, aby koszt po konsolidacji był niższy niż przed konsolidacją. W grę może wchodzić jednak także obniżenie miesięcznej raty. W takim przypadku ocena będzie dokonywana pod kątem zmniejszenia miesięcznego obciążenia. Generalnie jednak atrakcyjny kredyt konsolidacyjny pozwala maksymalnie zmniejszyć koszty obsługi długu przy jednoczesnym zmniejszeniu miesięcznej raty oraz dopasowaniu harmonogramu spłaty do oczekiwań kredytobiorcy.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Wyróżnić można kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych. Po pierwsze wyodrębnić można kredyty konsolidacyjne, które wymagają zabezpieczania oraz takie, w przypadku których konieczne jest zastawienie nieruchomości lub ruchomości. Zaletą kredytów konsolidacyjnych z zabezpieczeniem może być obniżenie kosztów obsługi długu. Dzieje się tak, gdyż ewentualne zabezpieczenie zmniejsza ryzyko kredytowe. Inny podział kredytów konsolidacyjnych ujmuje kredyty czysto konsolidacyjne oraz z kredyty konsolidacyjne z dopłatą. W przypadku tych drugich kredytobiorca otrzymuje dodatkową kwotę środków, która przeznaczyć może na dowolny cel. Kredyt z dopłata pozwala w pewien sposób na zaciągnięcie dodatkowego zobowiązania przy okazji łączenia już istniejących.

Wybór kredytu konsolidacyjnego

Wybierając kredyt konsolidacyjny warto dokładnie przeanalizować rynek. Im więcej ofert uda nam się przestudiować, tym większa szansa, że znajdziemy naprawdę tani kredyt dopasowany do naszych potrzeb. Warto także zajrzeć na konsolidacja-kredytow.eu i sprawdzić rankingów kredytów konsolidacyjnych. Dzięki takim zestawieniom można dokonać szybkiego wglądu do zebranych z rynku ofert. Rankingi przedstawiają najlepsze oferty w przyjazny sposób. Dzięki filtrom i parametryzowanym zestawieniom unikniemy przeglądania ofert, które nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Rankingi kredytów konsolacyjnych odnaleźć można w Internecie i skorzystać z nich bezpłatnie. Konsolidacja kredytów to sprawa o tyle poważna, że nie warto szczędzić czasu na podejmowaniu decyzji z tym związanych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz