wtorek, 22 grudnia 2015

Czym kierować się podczas wyboru kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy w niektórych sytuacjach bywa jedynym sposobem na sfinansowanie zakupu wymarzonego auta. Jest on bardziej opłacalny od pożyczki gotówkowej, bo dzięki niemu możemy pozyskać większa kwotę z bardziej atrakcyjnym oprocentowaniem. Jak znaleźć najtańsze kredyty samochodowe?
Zwróć uwagę na oprocentowanie

Wysokość oprocentowania kredytu samochodowego zależy od kilku czynników. Atrakcyjność oferty zależy m. in. od tego, czy składamy wniosek o dofinansowanie zakupu auta nowego, czy też używanego. W tym drugim przypadku na oprocentowanie wpływać będzie wiek upatrzonego auta – im starszy pojazd, tym wyższe oprocentowanie. Również okres kredytowania wpływa na to jak korzystna będzie oferta zaproponowana przez bank. Jeśli zyskać chcemy więcej czasu na spłatę długu, musimy pamiętać, że kredyty samochodowe w tym przypadku będą oprocentowane wyżej. Najbardziej korzystne warunki kredytowe otrzymają osoby kupujące nowe auto z salonu, albo maksymalnie 2-3 letnie.

Inne koszty

Oczywiście na koszt kredytu wpływają również inne czynniki. Należy do nich np. prowizja naliczana przez bank. Warto jednak postarać się wynegocjować bardziej korzystne warunki. Niektóre instytucje klientom, którzy prowadzą u nich rachunek osobisty czy w inny sposób związali się z danym bankiem (np. zaciągnęli inne zobowiązanie) proponują obniżoną prowizję. Ponadto na wysokość kredytu wpływ ma również wysokość wkładu własnego. Najbardziej korzystna oferta proponowana jest osobom, które mogą z własnej kieszeni pokryć większą część ceny samochodu.

Przemyśl decyzję

Kupno samochodu nie polega wyłącznie na wybraniu modelu i złożeniu wniosku kredytowego. Jeśli marzymy o nowym samochodzie, ale nie mamy odpowiednich oszczędności na ten cel, możemy udać się do banku. Ze względu na to, że w różnych instytucjach znajdziemy zróżnicowane oferty, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie tej najlepszej. Pomocny może być ranking kredytów samochodowych porównujący najważniejsze parametry pożyczki z uwzględnieniem czasu kredytowania, wieku samochodu jego ceny, a także prowizji banku.

Wiedza w zakresie produktów bankowych

Oczywiście, ludzie w dzisiejszym świecie nie posiadają specjalistycznej wiedzy we wszystkich możliwych dziedzinach, ponieważ jest to po prostu niemożliwe. Nie ulega jednak wątpliwości, że warto wiedzieć jak najwięcej, ponieważ wtedy jesteśmy po prostu wartościowymi ludźmi, którzy potrafią wymienić z każdym człowiekiem kilka zdań na zróżnicowane tematy.


Ponadto, warto orientować się w zagadnieniach praktycznych, które jednoznacznie mogą nam się przydać w codziennym życiu, ułatwiając pewne kwestie. Weźmy dla przykładu współczesną bankowość, z której korzysta coraz więcej osób. Szacuje się, że ponad 80% społeczeństwa posiada co najmniej jeden produkt bankowy. Może to być konto osobiste, kredyt gotówkowy bądź też coraz popularniejsza lokata. Nie da się ukryć, że wiedza dotycząca tych zagadnień nie jest wymagana na podstawowych etapach nauki, a szkoda ponieważ korzystanie z tego rodzaju usług bankowych przynosi człowiekowi liczne korzyści.


Dlaczego nie powinniśmy trzymać pieniędzy w zaciszu domowym?


Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, pieniądze nieustannie tracą na swojej wartości z powodu istniejącej inflacji, której poziom oscyluje w granicach kilku procent. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że 100 zł na początku roku nie jest tyle samo warte w grudniu tego samego roku. Lokaty bankowe dają nam zysk w postaci odsetek niwelujący fatalne skutki istnienia inflacji. Ponadto, gotówka trzymana w domu nie jest bezpieczna, ponieważ w każdej chwili może się zniszczyć, paść łupem złodzieja czy też spłonąć w trakcie nawet niewielkiego pożaru.

Nie warto ryzykować, wystarczy zajrzeć w aktualny ranking lokat dostępny na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/04/rankingkontoszczednosciowych.html i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę lokaty. Nie kosztuje to nic, a daje wiele wymiernych korzyści, które zostały wymienione w tym tekście. Pamiętajmy, że oprocentowanie lokat jest niewątpliwie ważnym parametrem, ale nie powinniśmy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na tą kwestię, ponieważ istotne są również dodatkowe koszty czy też warunki założenia lokaty.

Popularność usług bankowych

Nie da się ukryć, że współczesny świat jest niezwykle dynamiczny, choćby w sferze dostępnych na rynku produktów oraz usług. Dotyczy to oczywiście każdej branży oraz sektora gospodarki, choć najbardziej rzuca się w oczy w przypadku nowinek technologicznych: smartfonów, tabletów, smartwatchów czy po prostu komputerów osobistych. 


Pojawiające się rozwiązania potrafią imponować, jeśli weźmie się pod uwagę ich funkcjonalność, komfort użytkowania czy zewnętrzny wygląd. Można powiedzieć, że po części jest to zasługa wolnego rynku, pozwalającego wykorzystywać kreatywność, pomysłowość oraz kompetencje konstruktorów czy technologów.

Oczywiście, różnorodność dostępnych towarów dotyczy również rzeczy niematerialnych np. usług bankowych, które jak statystyki pokazują nieustannie zyskują na popularności. Obecnie, zdecydowana większość przeciętnych osób korzysta z przynajmniej jednego produktu bankowego, np. konta osobistego pozwalającego płacić kartą, wysyłać przelewy za rachunki czy śledzić historię operacji płatniczych. Powszechnie stosowane są również instrumenty oszczędnościowe, np. lokata, która swoją prostotą oraz funkcjonalnością sprawia, że jest to prawdopodobnie najbardziej optymalne rozwiązanie dla zwykłych ludzi, którzy nie znają się na finansach osobistych oraz nie chcą ponosić żadnego ryzyka w związku ze swoimi oszczędnościami.

Czym charakteryzują się najlepsze lokaty?


Współcześnie, absolutnie każdy człowiek powinien posiadać podstawową wiedzę w tym zakresie. Oszczędzanie jest szalenie istotne w dzisiejszych czasach, ponieważ posiadanie wolnych środków finansowych może nas uratować przed poważnymi kłopotami w momencie, gdy pojawi się pilny, nieprzewidywalny wydatek.

Najważniejsze wydaje się oprocentowanie lokat, ponieważ od tego zależy wysokość otrzymywanego zysku, choć nie można zapominać również o czasie trwania depozytu, ponieważ w tym czasie nie możemy korzystać ze swoich ciężko zarobionych środków finansowych. Generalnie, pojęcie najlepsza lokata nie istnieje, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klienta banku. Aktualny ranking lokat znajdziesz tutaj.

Jak się wzbogacić?

Chyba każdy z nas chciałby być majętnym, ale tak jak natychmiast to marzenie się zbliża, tak samo odchodzi, gdy zaczniemy je brać pod uwagę na serio. Niemniej, wbrew jakimkolwiek pozorom, droga ku zamożności nie jest taka pokrętna, a wprost przeciwnie, wystarczy tylko pamiętać o paru aspektach, przekładających się na selekcjonowane inwestycje finansowe i sposób ich przebiegu.


I tak oto po pierwsze, jeśli ktoś marzy o dużych środkach pieniężnych, powinien przyjrzeć się tym, którzy takowe już mają, bo bycie bogaczem to taki sam rodzaj artyzmu jak choćby malarstwo. Uczenie się więc od rekordzistów jest konieczne, tym bardziej że ci drudzy ochoczo dzielą się swymi refleksjami. Po drugie, inwestycje mają kaliber długoterminowy, toż należy się uzbroić w wytrwałość i zawziętość, które to pozwolą na zdobycie zwycięstwa, bez względu na naszą teraźniejszą pensję, brak doświadczenia, kiepską sytuację gospodarczą w kraju, czy cały ogrom podobnych przeszkód.

Jeżeli zaś już zadbamy o warstwę merytoryczną i psychiki, warto też zastanowić się nad wyselekcjonowaniem inwestycyjnych sposobów, do których należą lokaty bankowe, wyszczególniające się bezpieczeństwem i banalnością obsługiwania, inwestowanie na giełdzie, cechujące się mnóstwem możności i okazją kolosalnego przychodu, inwestowanie w nieruchomości, cechujące się dużą stabilnością zysku, ale i nieodzowności posiadania większego funduszu początkowego, inwestowanie na rynku Forex, czyli handlowanie walutami i surowcami z wykorzystaniem dźwigni finansowej, a także bezlik podobnych, takich jak inwestowanie w sztukę albo wina.

Nie jest rzecz jasna tak, iż bez znaczenia staje się forma naszej inwestycji, ponieważ powinna być ona dobrana do naszych możliwości finansowych oraz skłonności do ryzyka, wobec czego jednym znacznie bardziej odpowiadać będą lokaty, a następnym na przykład owe inwestycje nieruchomościowe. Niektórzy boją się natomiast podejmować jakichkolwiek działań, co owocuje bezpośrednio w fakt, iż ich finanse nie tylko są nieruszone, ale iż oni sami nań naprawdę tracą, dlatego szkoda nie działać, tym bardziej że przemyślane rozporządzanie funduszem nie jest wcale tak ryzykowne, jakby się mogło wydawać. Swoją drogą, w dobie czasów zdominowanych przez informacje z Internetu, każdy rozsupła każde swoje niepewności, jakie z inwestowaniem są powiązane. Jasne, trzeba być rozsądnym odnośnie różnych oszustw, trzeba nie zapominać o współdziałaniu z bankami i instytucjami o nieskazitelnej reputacji, czy też trzeba inwestować w oparciu o wiedzę teoretyczną, którą znajdziemy na forach dyskusyjnych, ale naprawdę wskazanym jest takowy wysiłek podjąć i to wszystko rozeznać samodzielnie.

Jak wybrać odpowiednią lokatę?

Przed powierzeniem pieniędzy w depozyt bankowi warto przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, popytać znajomych, poszperać w internecie i wybrać lokatę, która jest najlepsza. Wydaje się proste, lecz wybór banku wcale nie jest taki łatwy.

Oto kilka wskazówek, które mogą stać się światłem w tunelu prowadzącym do trafnej inwestycji:


Weź pod uwagę kilka banków

Nie ograniczaj się tylko do jednego, czy dwóch banków, które wydają Ci się najlepsze albo są po prostu popularne. Przed wybraniem odpowiedniego warto przeanalizować oferty kilku banków, porównać je ze sobą i wybrać na przykład trzy, które wydają się najkorzystniejsze, a później dowiadywać się o nich najwięcej i zdecydować, która jest najlepsza. W wyborze najlepszej oferty przydatny może okazać się ranking lokat, który bez większego problemu można znaleźć w internecie. Zdecyduj w jakim czasie będą Ci potrzebne pieniądze

To czy chcesz wypłacić pieniądze w przeciągu dwóch, czy dwunastu miesięcy ma duże znaczenie. Zakładanie lokat długoterminowych jest korzystniejsze, ponieważ ich oprocentowania są wyższe. Jednak dla kogoś kto wszystkie swoje oszczędności przechowuje na lokacie i nie jest pewien, czy nie będą mu one potrzebne w najbliższym czasie korzystniejsze mogą okazać się depozyty krótkoterminowe.

Zwróć uwagę na oprocentowanie i częstość kapitalizacji

Oczywistym jest, że najlepiej wybrać lokatę z najwyższym oprocentowaniem, ponieważ odsetki, jakie trafią na konto klienta będą wtedy większe. Jeśli oprocentowanie lokaty będzie niższe od inflacji może okazać się, że będziesz stratny. Natomiast kapitalizacja to częstość w jakiej naliczane są odsetki. Oczywiście im częściej tym lepiej, dlatego dobrze wybrać lokatę z dużą częstotliwością kapitalizacji.

Najważniejszymi czynnikami podczas wyboru lokaty są: oferty banków i ranking lokat, czas trwania lokaty, wysokość oprocentowania i częstość kapitalizacji. To właśnie trzy ostatnie z nic decydują o tym ile pieniądze zarobią podczas trwania lokaty i to je należy brać najbardziej pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o umowie z bankiem.

czwartek, 3 grudnia 2015

Kredyt mieszkaniowy – dlaczego taki popularny?

Własne miejsce na ziemi – chyba każdy człowiek zaczyna prędzej czy później odczuwać potrzebę, by je posiadać. Dopóki jesteśmy młodzi, uczymy się zbyt mocno tego nie odczuwamy. Mieszamy w wynajmowanych pokojach, w akademikach i całkowicie nam to odpowiada. 


W ten sposób poznajemy mnóstwo ludzi, mamy bogate życie towarzyskie, wiele się wokół nas zmienia. Jednak z czasem zaczynamy tęsknić za spokojem. Marzymy o tym, by po pracy zaszyć się w ciszy i odpocząć od wszystkich i wszystkiego, zrelaksować. Marzymy o własnym domu lub mieszkaniu. Jednak skąd wziąć na to środki? Jedynym pomysłem, jaki nam przychodzi do głowy, jest kredyt hipoteczny.

Co zamiast kredytu?


Jakie inne możliwości mamy? Niewiele. Moglibyśmy spróbować zaoszczędzić odpowiednią ilość pieniędzy – jednak jeśli to przeliczymy, to szybko dojdziemy do wniosku, że zajęłoby nam to niestety całą masę czasu. W takim tempie kupilibyśmy sobie mieszkanie może na emeryturze. Tymczasem kredyt mieszkaniowy, jeżeli się postaramy, dostaniemy w ciągu zaledwie kilku tygodni. Inną opcją jest wyjazd zagranicę i próba zarobienia odpowiedniej ilości środków. Wiele osób tę możliwość wybiera. Ale ona również ma sporo wad. Nie każdy przecież ma ochotę oddalać się od rodziny, bliskich, opuszczać ich. Dlatego też kredyt hipoteczny wciąż jest jedną z najpopularniejszych opcji.

Czasem jesteśmy przerażeni samą perspektywą zaciągnięcia go. Wydaje nam się, że nawet najlepszy kredyt hipoteczny to wręcz wyrok. W końcu jest to zobowiązanie na wiele, wiele lat, które będziemy spłacać naprawdę mnóstwo czasu, w trakcie którego sporo się może wydarzyć. Możemy przecież zachorować, stracić pracę, a raty mimo to i tak trzeba będzie spłacać. Dlatego wybierzmy kredyt mieszkaniowy rozważnie. Nie godźmy się na zbyt wysokie raty, zamiast tego lepiej rozłóżmy dług na większą ilość lat. Warto pomyśleć także o specjalnym ubezpieczeniu. Wówczas gdyby wydarzyło się coś złego, ubezpieczyciel przejmie na jakiś czas obowiązek regulowania spłat. Kredyt mieszkaniowy to nic przyjemnego, ale jeśli podejdziemy do niego rozsądnie, uda nam się z tego wybrnąć - w wyborze najlepszego kredytu hipotecznego pomoże nam ranking na portalu polskabankowosc.com.pl.

Kredyt hipoteczny – czy to dobry pomysł?

Kredyt hipoteczny – niedługo będzie go miał chyba właściwie każdy Polak. Co ma wpływ na taką sytuację? Na pewno przeciętne zarobki w naszym kraju. Nie da się ukryć, że nie są one zbyt rewelacyjne. Często da się za nie jedynie swobodnie przeżyć miesiąc, ale już pozwolić sobie na przyjemności czy fanaberie – zupełnie nie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że robienie oszczędności ma kolosalne znaczenie. Ale co z tego skoro często po prostu nie mamy możliwości, by cokolwiek odłożyć? A nawet jeżeli nam się to uda, to są to raczej niewielkie kwoty.

Najlepszy kredyt mieszkaniowy – ale czy na pewno?


Przychodzi taki moment, gdy zaczyna nam się marzyć własne mieszkanie. Chcemy mieć trochę prywatności, własne miejsce na ziemi. Szukamy pomysłu, jak zdobyć środki na ten zakup. Oszczędzanie? Kredyt hipoteczny? Wyjazd za granicę? Czy jeszcze coś innego? Rozważamy każdą z tych opcji, ale podjęcie decyzji nie jest zdecydowanie łatwe. Robienie oszczędności, jak już wspomnieliśmy wcześniej, raczej nie wchodzi w grę. To kredyt mieszkaniowy jest tą opcją, którą wybiera znaczna część Polaków. Jednak i tutaj nie jest łatwo. Trzeba przecież udowodnić swoją zdolność kredytową, a bez stałej pracy jest to praktycznie niemożliwe. Co więcej, musimy również załatwić masę formalności. A gdy już dostaniemy ten kredyt hipoteczny, sami nie jesteśmy do końca pewni, czy się z tego powodu cieszyć czy martwić. Z jednej strony możemy sobie wreszcie pozwolić na zakup upragnionego mieszkania, a to bardzo dobrze. Z drugiej jednak – czeka nas wiele lat spłacania zobowiązania. Kredyt mieszkaniowy będzie nad nami wisiał niemalże do emerytury. A przecież przez te wszystkie lata może się zdarzyć wiele rzeczy. Możemy stracić pracę (i to wiele razy), zdrowie. Nawet jeżeli jakoś nam się uda z tych tarapatów wybrnąć, to i tak jest całkiem możliwe, że będą okresy, kiedy raty nie będziemy w stanie po prostu zapłacić. I co wtedy? Nawet najtańszy kredyt mieszkaniowy i najlepszy wiąże się z ryzykiem.

Przed podjęciem decyzji zajrzyj na stronę konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html i dowiedz się więcej o kredytach mieszkaniowych.

Różne sposoby oszczędzania – znajdź najlepszy dla siebie

Oszczędzanie – powinien się za nie zabrać każdy z nas. Prędzej czy później wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak duże ma ono znaczenie. Jednak kiedy warto zacząć myśleć o nim na poważnie? Kiedy jest ostatni dzwonek na odkładanie pieniędzy na przyszłość? 

Odpowiedź jest prosta – im szybciej, tym lepiej. W końcu jeżeli wcześniej zaczniemy oszczędzać, to zdążymy więcej uzbierać i później będzie nam łatwiej pod względem finansowym. Jednak nikt z nas nie myśli raczej o założeniu lokaty wcześniej niż w momencie zakończenia edukacji. To przecież dopiero wówczas zaczynamy mieć stałe dochody i to wówczas możemy myśleć o tym, by z każdej pensji odłożyć choć kilkadziesiąt złotych. Wcześniej po prostu zazwyczaj nie mamy z czego.


Lokaty i konta oszczędnościowe – która opcja jest lepsza?


Wspomnieliśmy już o lokatach. Jednak nie są one jedynym sposobem na odkładanie pieniędzy. Oprócz tego bardzo popularne są również konta oszczędnościowe. Te dwa typy rachunków, choć dość podobne, w praktyce nieco się różnią. Najlepsze lokaty bankowe grudzień 2015 są przeznaczone raczej dla osób, które mają już zebraną pewną sumę pieniędzy, ale chcą z niej skorzystać dopiero za jakiś czas. Lokata pozwala im więc te środki bezpiecznie przechować. W przypadku konta oszczędnościowego mamy już więcej swobody. Możemy na nie zajrzeć w każdej chwili, w każdej chwili wpłacić tam pieniądze, a wypłacić je przynajmniej raz na jakiś czas. Jeżeli chodzi o lokaty jest to natomiast zazwyczaj w ogóle nie możliwe i taki krok wiąże się z całkowitym ich zerwaniem, co przez banki jest często karane utratą odsetek. Lokata ma wiec bardziej surowe reguły, ale z drugiej strony może nas zmusić do konsekwencji w oszczędzaniu, do powstrzymania się od realizowania swoich zachcianek, chwilowych impulsów. Nagrodą jest tu za to oprocentowanie lokat, które to daje nam właśnie odsetki, czyli dodatkowe pieniądze, które należą nam się za samo posiadanie lokaty. Każdy z tych rachunków ma więc zarówno swoje wady, jak i zalety. Teraz sam musisz wybrać, który z nich będzie dla Ciebie odpowiedniejszy.

Kredyty gotówkowe pod lupą

Z kredytów gotówkowych robi pożytek w dzisiejszych czasach generalnie każdy, dlatego dobrze jest zaznajomić się zeń detalicznie, tym więcej iż są one tematyką stosunkowo skomplikowaną. Zresztą, mało kto w ogóle rozumie to, czym one są, jak się dzielą, jakie sprawują role, co posiada szablonowa umowa kredytowa oraz jakie są kroki jej wcielania w życie, podczas gdy dane te ustanawiają bezwzględny fundament akuratnego wybierania spośród ofert bankowych i naprawdę wskazane jest je pozyskać.


Zaczynając więc od początku, kredyty gotówkowe to umowy pomiędzy klientami, a obiektami bankowymi, na mocy których te drugie udzielają tym pierwszym wskazaną kwotę pieniędzy na konkretny czas i konkretny cel, co łączy się z profitem dla owych banków za pośrednictwem odsetek.

Gdy natomiast mówi się o ich pogrupowaniu oraz rolach, przytaczamy ogólnie pojmowane kredyty gospodarcze (takie jak chociażby kredyty obrotowe, docelowe czy na pokrycie aktualnych zobowiązań) i kredyty dla osób fizycznych (takie jak chociażby kredyty mieszkaniowe), spośród których każdy cechuje się czymś innym (czyli ma inną funkcję), ale nie przeinacza to faktu, iż wszystkie zeń mają też kilka funkcji jednakich, takich jak chociażby funkcja emisyjna (wcielająca kapitał do obiegu), dochodowa (gwarantująca przychody ekonomiczne), rozdzielcza (zwiększająca popyt w danym segmencie rynkowym) czy interwencyjna (gospodarująca je jako aparat polityki ekonomicznej).

Co do przytoczonej zaś przed momentem umowy kredytowej, zawiera ona elementy takie jak chociażby data i miejsce zawarcia, zakres prawny dla banku czy wysokość prowizji, a ponadto przeprowadzana jest w pięciu etapach, takich jak składanie wniosku, przeanalizowanie sytuacji ekonomicznej wnioskującego, podjęcie decyzji kredytowej, podpisanie jej przez obie strony oraz wypłacenie pieniędzy, wobec czego naprawdę dobrze jest wyczulić się na te sprawy, tym bardziej że to w głównej mierze właśnie od umowy uzależniona będzie nasza satysfakcja w związku z konkretnym współdziałaniem z konkretnym bankiem.

Reasumując więc, bez względu na to, czy ciekawi nas kredyt gotówkowy na samochód, czy na cokolwiek innego, za każdym razem powinniśmy troszczyć się o swoje przygotowanie merytoryczne do wyłonienia takowego spośród całej gamy propozycji zeń związanych i od tej normy bezdyskusyjnie nie powinno być jakichkolwiek odstępstw.

Co obejmuje bankowa konsolidacja zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny (oddłużeniowy) polega na zastąpieniu wielu zobowiązań jednym kredytem, skutkującym zazwyczaj obniżeniem wielkości miesięcznych rat, ale spłacanym przez dłuższy czas niż pierwotne zadłużenie. Niestety, konsolidacja nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z zaległościami finansowymi.


Jakie zobowiązania finansowe podlegają konsolidacji?


Konsolidacja obejmuje jedynie zadłużenie wynikające z produktów bankowych: kredytów oraz pożyczek. Umożliwia spłatę zadłużenia związanych z kartą debetową lub linią kredytową w rachunku, a także połączenie w jedną ratę kredytów zaciągniętych w wielu bankach. Mogą to być np. kredyty samochodowe, gotówkowe, hipoteczne, jak również pożyczki gotówkowe. Ograniczenie dotyczące liczby kredytów czy pożyczek, które zostaną skonsolidowane, zależy od decyzji danego banku. Można wystąpić z wnioskiem już przy dwóch zobowiązaniach, górny limit to kilkanaście płatności.

Kredyty konsolidacyjne nie obejmują pożyczek pozabankowych


Za pomocą kredytu konsolidacyjnego nie spłacimy zadłużenia powstałego w innych instytucjach niż banki. A to oznacza, że konsolidacja zazwyczaj nie obejmie chwilówek, ani innych pożyczek zaciąganych w firmach zajmujących się świadczeniem usług finansowych.

Szansa na spłatę chwilówek


Sama konsolidacja kredytów nie obejmuje spłaty takich zobowiązań, ale bank może w ramach umowy dodatkowo wypłacić środki na dowolny cel, czyli również na uregulowanie pożyczek pozabankowych. Z takiego rozwiązania warto korzystać wyłącznie wtedy, gdy odsetki z chwilówek są wyższe niż oprocentowanie nowego kredytu lub pożyczkodawca wymaga natychmiastowej spłaty pierwotnego zadłużenia.

Ponadto, pojawiają się już pierwsze oferty banków, obejmujące konsolidacją także zadłużenie w SKOK-ach, a nawet w instytucjach pozabankowych, a także pożyczek zakładowych.

Wybór płatności do konsolidacji


Nie zawsze klientowi opłaca się zamieniać wszystkie raty na jedną. Jeśli ktoś ma kredyt lub pożyczkę o zbliżonych warunkach spłaty jak najtańszy kredyt konsolidacyjny grudzień 2014, warto rozważyć wyłączenie tego zadłużenia z konsolidacji. Jednak wymaga to pamiętania o odmiennych terminach regulowania tych zobowiązań. Ponadto, kredyt nie włączony do konsolidacji ujemnie wpływa na obliczenie przez bank zdolności kredytowej klienta.

Może okazać się także, że istnieje łatwiejsze rozwiązanie niż zaciąganie nowego kredytu, aby dać sobie radę ze spłatą wielu długów. Banki często podejmują negocjacje z klientem, który ma trudności ze spłatą kredytów czy pożyczek. Warto spróbować wynegocjować rozłożenie zobowiązania na mniejsze raty, albo czasowe zawieszenie spłaty zadłużenia.
Zakres konsolidacji jest różny, w zależności od banków. Trzeba to sprawdzić przed podpisaniem umowy, aby wybrać ofertę uwzględniającą wszystkie długi, które chcemy zamienić na jeden kredyt konsolidacyjny.