czwartek, 12 listopada 2015

Kto powinien rozważyć konsolidację kredytów?

Obecnie o wiele częściej musimy starać się o kredyt, żeby móc kupić sobie pojazd, mieszkanie czy wyposażenie AGD. Coraz więcej osób zmuszonych jest do spłaty nawet kilku różnych kredytów. W takich przypadkach nietrudno popaść w różnego rodzaju problemy ze spłatą kolejnych rat. Dlatego właśnie zostały stworzone m.in. kredyty konsolidacyjne. Obecnie konsolidacja kredytów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto przekonać się dokładnie czym jest kredyt konsolidacyjny, jaka jest jego specyfika oraz podstawowe zasady tego zobowiązania finansowego.

Kredyt konsolidacyjny opiera się na połączeniu kilku kredytów w jeden, który przyznawany jest przez wybrany bank. Konsolidacji dotyczą nie tylko kredyty gotówkowe, lecz również mieszkaniowe bądź spłaty kart kredytowych, limitów odnawialnych ROR itp.Dzięki konsolidacji każdy kredytobiorca może połączyć kilka zobowiązań finansowych, w jeden kredyt, w ramach którego spłacane są co miesiąc raty. W ten sposób każda miesięczna rata jest niższa niż suma dotychczas spłacanych, co wiąże się z dużą wygodą w regularnych wydatkach finansowych. Z tego właśnie powodu konsolidacja kredytów okazuje się niezwykle pomocną formą zobowiązania finansowego.

Kredyty konsolidacyjne są skierowane przede wszystkim do osób, które posiadają stałe źródło dochodów, zatem mają możliwość opłacić wszystkie zaciągnięte dotąd kredyty bez zbędnych problemów. Istnieje dodatkowo szansa konsolidacji pożyczek współmałżonków. Tego typu zobowiązanie możemy dostać właściwie bez dodatkowych kłopotów bądź zawiłych formalności. Zawierana jest umowa z klientem na podstawie m.in. zaświadczenia o dochodach oraz dokumentu tożsamości.

Z jednej strony jest to ogromne odciążenie finansowe, ponieważ comiesięczne raty ulegają zmniejszeniu, jednakże warto dokładnie zapoznać się z wszystkimi warunkami konsolidacji. Konsolidacja kredytów zmniejsza znacznie comiesięczne raty, jednakże ogólne koszty obsługi zazwyczaj znacznie wzrastają, dlatego też niekiedy wydłuża się czas spłaty zadłużenia. Przed zaciągnięciem tego typu kredytu trzeba więc rozważyć szczegółowo każde za i przeciw, jak również zasady, na jakich jest on przyznawany.

czwartek, 5 listopada 2015

Porównaj najlepsze lokaty banków!

Porównanie ofert wielu banków, czyli w rzeczywistości porównanie lokat, powinno być pierwszym krokiem, który wykonasz w celu wyboru konkretnej lokaty, na której zdeponujesz swoje pieniądze. Nawet jeśli kuszące wydają ci się reklamy oglądane w telewizji wiedz, że nie prezentują one pełnych warunków ani, tym bardziej, pełnych ofert. Za korzystnym oprocentowaniem mogą kryć się niedogodne warunki kapitalizacji odsetek bądź też konieczność zdeponowania w banku kwoty, której nie posiadasz. Tak więc przy wyborze lokat w żadnym wypadku nie możesz kierować się kuszącymi promocjami. Pod uwagę musisz wziąć realne warunki oferowane przez banki.

Kwota lokaty bankowej


Pierwszym ważnym warunkiem, jaki musisz spełnić w większości banków, jest posiadanie wymaganej przez nie kwoty pieniędzy, kwoty, którą należy zdeponować, by można było liczyć na korzystne oprocentowanie. Kwoty te są bardzo różne i banki kształtują je zupełnie dowolnie, ale nadrzędna zasada jest następująca: im wyższa kwota lokaty – tym większe potencjalne zyski, bo tym większe jest oprocentowanie.
Jeśli nie dysponujesz wymaganą ilością pieniędzy, nie próbuj brać pożyczki, by uzupełnić potencjalny niedobór. Takie postępowanie zdecydowanie się nie opłaci, bo oprocentowanie kredytów znacząco przewyższa oprocentowanie lokat.

Termin lokaty bankowej


Nawet jeśli posiadasz wymaganą kwotę pieniędzy sprawdź jeszcze, jak długo musisz utrzymywać lokatę, by na niej zarobić. Może okazać się, że pozornie korzystna lokata jest lokatą długoterminową z jednorazową kapitalizacją odsetek (na dzień zakończenia lokaty). Jeśli zdecydujesz się na wybór tego rodzaju produktu bankowego i zerwiesz lokatę przed terminem nie stracisz co prawda kapitału, ale nic nie zarobisz, bo twoje odsetki przepadną. Decydując się na lokaty długoterminowe wybieraj raczej takie produkty, które mają miesięczne lub kwartalne kapitalizacje. W tej sytuacji, nawet w razie zerwania lokaty, nie stracisz wszystkich odsetek, bo przepadną jedynie te, które jeszcze nie zostały skapitalizowane.

Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie wybór najkorzystniejszej lokaty? Nawet jeśli przemawiają do ciebie reklamy i upewniłeś się / upewniłaś się co do tego, że spełniasz wymagania reklamującego się banku wiedz, że możesz znaleźć i korzystniejsze oferty. Dlatego dokonaj porównania lokat lub sprawdź ranking lokat z tej grupy depozytów, które cię najbardziej interesują. Takie rankingi są ogólnodostępne, jeden z nich znajdziesz na polskabankowosc.com.pl.

Lokata w małym czy w większym banku?


Poszukując atrakcyjnej lokaty, która umożliwi osiągnięcie jak największego zysku naszym oszczędnościom, interesujemy się zazwyczaj ofertami dużych, dobrze reklamujących się banków. Warto jednak wiedzieć, że nie zawsze ten bank, który reklamuje się najgłośniej, zaoferuje nam najlepsze warunki. Czasem dobrze jest zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie ulokowanie oszczędności w mniejszym, mniej reklamowanym banku.

Kto może dać nam więcej?

Duże banki walczą o klienta wielkimi bannerami reklamowymi, czy spotami telewizyjnymi. Wszystkie tego typu zabiegi wymagają ogromnych nakładów finansowych, które wielkie banki uzyskują właśnie od swoich klientów, doliczając im prowizje i różnego rodzaju opłaty. Jeżeli bank ma duże wydatki, to musi pieniądze na ich pokrycie otrzymywać. Często jest tak, że to właśnie mniejsze banki, szczególnie spółdzielcze lokalne placówki, nie pobierają opłat za prowadzenie konta. Robią to natomiast duże i znane na rynku marki. Jeżeli tak wygląda sytuacja z utrzymywaniem rachunku bankowego, to jak ma się sprawa lokat?

Przykładowo przyjrzymy się ofercie kolosa, jakim jest ING, oraz Banku Spółdzielczego z oddziałem w Gorlicach. Każdy z tych banków oferuje swoim klientom możliwość założenia lokaty krótkoterminowej, oraz długoterminowej. Porównamy produkty krótkoterminowe 3 miesięczne i długoterminowe 24 miesięczne. Co ważne, interesują nas tylko oferty bez jakichkolwiek haczyków i dodatkowych zobowiązań dla klienta.
ING na lokacie trwającej 3 miesiące może swoim klientom zaoferować oprocentowanie środków w wysokości 0, 75%. Jeżeli zdecydujemy się na lokatę długoterminową 24 miesięczną, to będzie to 1, 25 %, więc niezbyt wiele. Bank Spółdzielczy i jego placówka w Gorlicach, oferuje swoim klientom 1, 35% na lokacie krótkoterminowej 3 miesięcznej, oraz, aż 1, 75% gdy wybierzemy wariant 24 miesięczny. Gołym okiem widać, więc różnice, w dodatku znaczną.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Najprostszym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty wielu banków. Nie warto ograniczać się tylko do banków dużych i silnie się reklamujących. Jak powyższy przykład pokazał, mniejsze banki i ich indywidualne placówki są w stanie zaoferować znacznie atrakcyjniejsze produkty swoim klientom. Jeżeli mamy założyć lokatę, to zróbmy to tam, gdzie najbardziej się nam to opłaca, a nie tam, gdzie bank jest najbardziej reklamowany. Nasze pieniądze niech zarabiają na nas, a nie na gigantów bankowych.

Aby dowiedzieć się więcej o lokatach sprawdź też najlepsza lokata listopad 2015

Czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca?

Niezwykle często przytrafia się sytuacja, że bywamy zaskakiwani przez jakieś nieplanowane wcześniej wydatki. Niejednokrotnie też najzwyczajniej nie jesteśmy w posiadaniu żadnych konkretnych oszczędności, które moglibyśmy wydać na zakup nowego samochodu czy choćby remont. W każdej z tych sytuacji jednak posiadamy sposobność otrzymania kredytu, który w dzisiejszych czasach jest oferowany przez wszystkie banki.


Choć sporo ludzi nadal nie obdarza tych instytucji finansowych zaufaniem to jednak bywa to często najlepsze rozwiązanie. Należy jedynie pamiętać by pożyczać taką ilość pieniędzy, które będziemy w stanie oddać. Zanim zaczniemy ubiegać się o kredyt powinniśmy obliczyć ile będziemy w stanie w każdym miesiącu przeznaczyć z naszych dochodów na spłatę raty kredytu. W taki sposób unikniemy jakichkolwiek niemiłych konsekwencji niespłacania długów.

Niezwykle dobrym pomysłem bywa z całą pewnością kredyt gotówkowy, który jest zwykle łatwo otrzymać. Banki wszelkiego typu niezwykle szeroko reklamują swoje oferty w tymże zakresie, bo wiedzą doskonale w jak dużym stopniu kredyty gotówkowe są dzisiaj popularne. Suma pieniędzy, jaką dany bank zechce nam pożyczyć zależy przede wszystkim od tego jaka jest nasza zdolność kredytowa. Ta z kolei jest wynikiem naszych dochodów netto oraz tego czy posiadamy jakieś inne długi.

Takiego rodzaju procedura badania naszej zdolności kredytowej zwykle jest niezwykle prosta oraz szybka. Także decyzja odnośnie tego czy zostanie nam przyznany kredyt gotówkowy jest wydawana w niedługim czasie od momentu wnioskowania o taki kredyt. Natomiast pieniądze znajdują się na naszym koncie niemalże od razu. W przypadku znacznej części kredytów nie jest wymagane jakiekolwiek zabezpieczenie, oprócz rzecz jasna tych w których konieczne jest podżyrowanie kredytu przez osobę trzecią.

Jeżeli tylko wypełnimy wszystkie warunki to mamy możliwość starania się o kredyt gotówkowy na kwotę od kilkuset złotych nawet do 80 tysięcy złotych. Dodatkowo bardzo charakterystyczne bywa to, iż kredyty gotówkowe udostępniane są na dość krótkie okresy czasu. Zwykle okres taki nie wykracza poza dwa lata, choć zdarzają się pożyczki na parę miesięcy albo kilka lat. Na dodatek warto zaznaczyć, iż takiego rodzaju kredyt możemy dostać na każdy cel. Rzecz jasna tak proste otrzymanie pieniędzy i to niejednokrotnie bez jakichkolwiek zabezpieczeń, posiada swoje wady. W tymże wypadku jest to zapewne bardzo wysokie oprocentowanie sumy pieniędzy na którą przyznano nam kredyt. W dużej części przypadków jest to nawet około 20 procent w skali roku. Wiele ludzi podejmuje jednakże decyzję o takim wydatku dostrzegając w tym więcej plusów.